Drukarnia Łowiczanka

Drukarnia należy do firmy "Sztuka Łowicka" od roku 2006. Przez długie lata funkcjonowała pod nazwą "Łowiczanka" i nadal określa się tym mianem działalność poligraficzną firmy zlokalizowaną do roku 2009 na ulicy Podrzecznej 2, czyli w historycznym budynku drukarni, a obecnie w budynku SYNTEKSU przy ulicy Powstańców 12.

druk cyfrowy
main image

Zainteresowanych całą historią drukarni Łowiczanka odsyłamy do lektury spisanych przez Agnieszkę Krajewską wspomnień pana Jozefa Werwickiego.

Dawna drukarnia zatrzymała się w swoim rozwoju w latach 70-tych 20-tego wieku na monochromatycznym druku offsetowym. Współcześnie firma postawiła na druk cyfrowy zachowując i nadal wykorzystując przejęty historyczny park maszynowy. Składają się na niego: prasa drukarska ręczna, płaska maszyna typograficzna, grafopresy, zbiór kompletów czcionek metalowych i drewnianych, monochromatyczne maszyny offsetowe z naświetlarnią oraz urządzenia introligatorni ręcznej . W roku 2009 zakupiony został ploter drukujący Mutoh, dzięki któremu „Łowiczanka” zaoferowała druk wielkoformatowy z roli do szerokości  130 cm na różnych podłożach.  Technika  druku ekosolwentowego  pozwoliła na  zastosowania wydruków zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W roku 2011 w ramach współfinansowanego przez Budżet Państwa oraz Unię Europejską Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013 ze środków osi priorytetowej III: Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość; Działania III. 6. Rozwój mikro i małych przedsiębiorstw – RPLD.03.06.00 – 1/10 firma „Sztuka Łowicka” wyposażyła drukarnię „Łowiczanka” w urządzenie do profesjonalnego druku cyfrowego Xerox 560 wraz z kontrolerem barw Free Flow i finiszerem broszurującym oraz w stanowisko graficzne z oprogramowaniem i wewnętrzną sieć informatyczną celem rozszerzenia oferty i poprawienia jakości świadczonych usług. W ostatnim czasie zakupione zostały także prasy do termodruku na odzieży i ceramice, a także ploter Mutoh Kona  do wycinania dowolnych kształtów z podłoży dwuwarstwowych. Wzbogacony został park maszynowy introligatorni, pracującej przez lata tylko w oparciu o urządzenia z przełomu XIX i XX wieku. Obecnie oprócz historycznego, ciągle dobrze służącego wyposażenia introligatorni posiadamy półautomatyczną klejarkę firmy Duplo oraz zestaw bindownic do oprawy na poczekaniu firmy Opus. Dzięki takiemu wyposażeniu drukarni oferujemy: druk typograficzny, offsetowy, cyfrowy, wielkoformatowy, termo druk oraz usługi w zakresie introligatorni.

Odwiedź nas i sprawdź! Obsługiwane przez odpowiedzialny personel nowoczesne maszyny sprawnie współpracujące z dawnym wyposażeniem drukarni zaspokoją oczekiwania każdego klienta